Dvanaesto izdanje Rijeka Tattoo Expo održano je od 22. do 24. studenoga 2024. godine u Sportskoj dvorani Kostrena.
Posjetitelji su imali priliku vidjeti majstorske radove te uživati u bogatom popratnom programu. Ovogodišnji Expo zabilježio je najveći broj sudionika do sada – čak 120 tattoo artista iz cijele Europe prikazalo je svoje radove, stručnost i kreativnost.
Kruna svakog dana konvencije bilo je atraktivno tattoo natjecanje koje obuhvaća brojne kategorije, uključujući najbolje originalne flash dizajne, tradicionalne i neo-tradicionalne tetovaže, velike kompozicije te mnoge druge. Svakog dana birali su se pobjednici kategorija i Best of Day, dok je u nedjelju bilo održano veliko finale za Best of Show, gdje su se natjecali prethodno odabrani najbolji radovi (Best of Day).
Podijeljeno 40 nagrada
Za izradu nagrada ove godine zadužen je bio tim iz Proizvodnog parka Torpedo unutar Riječke razvojne agencije Porin. Zahvaljujući najsuvremenijoj tehnologiji za 3D skeniranje i 3D printanje, izrađene su jedinstvene nagrade, njih čak 40.
Program konvencije uključivao je razgovore s tattoo artistima, atraktivne nastupe grupe Silkuets, plesne performanse grupe Flame, performans suspenzija, Tattoo kviz, kreativne radionice za djecu te uvijek zabavan izbor za najgoru tetovažu.
Uz tattoo artiste, na Expou su sudjelovali i razni izlagači – distributeri tattoo opreme, lokalni obrtnici, te izlagači rukotvorina poput nakita, odjeće i slično. Posjetitelji su imali priliku istražiti zanimljivu ponudu i pronaći nešto jedinstveno za nadolazeće blagdane.
Humanitarna akcija za dom za nezbrinutu djecu
Posebna pažnja bila je posvećena humanitarnom aspektu konvencije. Tijekom sva tri dana bilo je organizirano prikupljanje donacija kroz tombolu s više od 50 nagrada koje su omogućila brojna lokalna poduzeća i obrti kao i tattoo artisti te izlagači s konvencije. Čitav prihod doniran je Dječjem domu Ivana Brlić Mažuranić u Lovranu. Posjetitelji su također mogli sudjelovati u donacijama i kroz štand za privremene tetovaže.
Za najmlađe posjetitelje organizirane su kreativne radionice, gdje su djeca mogla učiti o procesu nastanka tetovaža i okušati se u dizajniranju vlastitih crteža.
Posjetitelji su kao i ranijih godina imali mogućnost tetovirati se na konvenciji.
Podijeli na društvenim mrežama