Pročelnik Gradskog odjela za kulturu Ivan Šarar ustvrdio je da je broj prijava premašio sva očekivanja te da je potvrdio legitimitet odluke da se kandidatura razvija kao projekt cijele zajednice, a ne samo uskog kruga stručnjaka.
Član radne skupine za izradu prijedloga koncepta kandidature i ravnatelj riječkog Muzeja moderne i suvremene umjetnosti Slaven Tolj rekao je kako pristigli programi pokazuju da u Rijeci ima kvalitetnih ljudi i programa koji i te kako mogu utjecati na važne promjene na kulturnoj sceni. Istaknuo je da će se život u Rijeci promijeniti ako taj grad postane Europskom prijestolnicom kulture te je dodao da mnogi programi već postoje, ali, kako je rekao, trenutak kandidature omogućuje da se o njima ozbiljnije promišlja.
Radna skupina u kojoj su ravnatelji kulturnih ustanova u Rijeci i Primorsko-goranskoj županiji i vanjski suradnici Karin Šerman, Lidija Nikočević, Janka Vukmir, Goran Lisica Fox, Hrvoje Ivanković, Feđa Vukić, Branimir Pofuk, Dragan Rubeš i Kruno Lokotar vrednovat će pristigle prijedloge te sastaviti konačni program kandidature.
Godine 2020. Europska prijestolnica kulture bit će jedan irski i jedan hrvatski grad.
Krajem ove ili početkom 2016. godine znat će se koji će od kandidiranih hrvatskih gradova izabrati nezavisno europsko tijelo sastavljeno od stručnjaka iz kulture i umjetnosti.
Podijeli na društvenim mrežama