Kroz razgovor s potpredsjednicom strukovne udruge SPID Natašom Antulov, novinarkom aktivistkinjom i radnicom u kulturi Jelenom Androić i koordinatorom programa Timpetilla i Cinehilla Lukom Čubrićem, koji već godinama djeluju u organizaciji kulturnih događaja, realizaciji umjetničkih projekata i vođenju umjetničkih udruga, kao i Silvijom Šikić, voditeljicom Psihološkog savjetovališta pri Sveučilišnom savjetovališnom centru Sveučilišta u Rijeci, govorilo se o radničkim pravima u kulturi i metodama otpornosti, prevencijama burnouta, važnosti brige o sebi, kao i poziciji mladih koji tek započinju svoje karijere u svijetu umjetnosti.
Kroz razgovor se pokušalo naći odgovore na pitanja kako postaviti profesionalne granice tijekom rada na projektima, kako se lakše snalaziti pri radu u timu i kako se izboriti za bolje radne uvjete.
“Cijeli dan nisam stala”
U sklopu tribine bio je prikazan dokumentarni film ‘Cijeli dan nisam stala’ redateljice Klare Berdais koji problematizira neke od uvjeta i načina rada nezavisnog kulturnog sektora te ujedno traži razlog i svrhu rada u istom – od fleksibilnog radnog vremena, potplaćenosti, projektnog financiranja, multitaskanja nekolicine poslova istovremeno pa sve do problema s odmaranjem za kojeg na kraju dana nema vremena.
U videu donosimo dio panela i kraće razgovore sa sudionicima.
Podijeli na društvenim mrežama