Trojac je navodno u razdoblju od 1989. do 1999. godine dobio više od deset milijuna dolara. Teixeira je navodno dobio 9.5 milijuna dolara, Leoz je primio tri puta po 200.000 dolara, a Hayatou oko 20.000 dolara u gotovini. Fifa je odmah odbacila sve optužbe koje je objavio BBC.
“Švicarske vlasti su istraživale slučaj ISL-a i još 2008. su odbačene sve optužbe na račun Fifinih dužnosnika,” poručili su iz Zuricha.
Oglasilo se i COMNEBOL-a. “Optužbe nemaju nikakve veze s realnošću,” poručio je glasnogovornik Južnoameričke nogometne federacije Nestor Benitez.
Međutim, Međunarodni olimpijski odbor (MOO) je pokrenuo istragu oko navodne korupcije jer je Hayatou član MOO-a od 2001. godine. “MOO ima politiku nulte tolerancije prema korupciji i Etička komisija je otvorila postupak,” poručili su iz Međunarodnog olimpijskog odbora.
Sredinom prošloga mjeseca Fifa je suspendirala dva člana svog Izvršnog odbora zbog ‘prodaje’ glasova oko izbora domaćina Svjetskog prvenstva 2018. i 2022. Nigerijac Amos Adamu i Reynald Temarii s Tahitija zatražili su od prerušenih novinara mito za svoj glas tijekom skorašnjih izbora domaćina SP-a. Fifa je brzo reagirala i obojicu je odmah suspendirala, Adamua na tri, a Temaria na dvije godine zabrane rada u nogometu.
Podijeli na društvenim mrežama