Čistio se cijeli potez od vodospreme Pulac do kapelice na vrhu, uz to se izvlačio otpad iz bunkera i s penjališta. Uz veliki trud volontera, jedan dio otpada je uspješno očišćen, a u sljedećim akcijama se planira očistiti i ostatak. Udruga Mandala nastojati budućim eko-akcijama revitalizirati prostor penjališta, koji koristi veliki broj sportaša, i vratiti ga u prijašnje stanje.
Cilj akcije bio potaknuti građane na aktivno druženje u prirodi, motivirati ih na istraživanje prirodnih prostora grada i širiti ekološku svijest.
Dio akcije možete pogledati i u kraćem video objavljenom na Facebooku.
Veli vrh je jedno od prirodnih bogatstva grada Rijeke, a njegova flora je stanište brojnim životinjskim vrstama. Osim prirodnog bogatstva, on pruža građanima Rijeke mogućnost odmora i druženja u prirodi, te različite oblike rekreacije. Tako se tu može pronaći alpinističko penjalište sa 18 smjerova, 2 fitness igrališta, te dionica Riječkih šetnice od Svete Katarine do Drenove koja se koristi za šetnju i trail trčanje.
Veli vrh, kao i ostali prirodni prostori Rijeke i okolice, nalazi se na propusnom terenu, kršu. Oborinske vode koje padaju na ta područja slijevaju se u sustav podzemnih voda Rijeke, te sa sobom ispiru i odnose štetne čestice odbačenog otpada, a time dijelom utječe i na kvalitetu vode koju koristimo.
Mole se građani da odgovorno deponiranju otpad, odnosno da ga odnesu u Reciklažno dvorište Mihačeva draga gdje ga mogu besplatno deponirati.
Podijeli na društvenim mrežama