Izložba je nastala kao kritičko promišljanje umjetnika o tehnologiji u umjetnosti i njenoj budućnosti, a sadrži radove Giulije Bowinkel Friedemann Banz, Rodericka Coovera i Krzysztofa Wołea, Ivane Franke, Vladislava Kneževića, Litta aka Litto aka., Daniele Weiss & Antona Lakhontova aka. Patricka K. H., Michaela Saupa & Matevža Kolenca, Marte Stražičić i Moon Martine Zelenike.
Ovakav projekt donosi revoluciju u umjetnosti i izložbama jer se one u budućnosti neće samo gledati, već će se moći intenzivnije osjetiti i doživjeti kroz aktivnije sudjelovanje, primjerice virtualno kretanje po prostoru uz pomoć posebnih naočala, specijaliziranih tableta i aplikacija razvijenih posebno za određen rad. Na ovaj način umjetnici postaju i programeri, razmišljajući o svakom segmentu svog rada, o formi u kojoj će ga prikazati, kakva je njegova percepcija bez pomagala, a kakva s pomagalima. Zanimljivo je da utječu i na individualnost doživljaja – iako su posjetitelji okruženi drugima na izložbi, naočale mogu nositi samo jedan po jedan. Na ovaj način posjetitelji dobiju osjećaj da taj rad, u tom kratkom roku, postoji samo za njih.
Izložba je dio programa Glowing Globe 2019, Science-Fiction-Art Centra za inovativne medije pri Akademiji primijenjenih umjetnosti posvećenog novomedijskoj umjetnosti s naglaskom na proširenu i virtualnu stvarnost, a može se pogledati do 23. studenog.
Podijeli na društvenim mrežama