Na radionici priče i snimanja (TikTok) riječke legende polaznici su se upoznavali s poznatim i malo manje poznatim pričama i legendama koje su povezane s Rijekom, ali i onima koje su stare tisućama godina i sežu sve do starih Slavena, a sve naučeno na kraju su i snimili.

U hladovini ispred Dječje kuće istovremeno se održala fotografska kreativna radionica Trikovi cijanotopije na kojoj su polaznici uz pomoć sunčevog svjetla izrađivali fotograme i fotografije. Naučili su puno o ovoj tehnici rada, kako u teoretskom, tako i u praktičnom djelu – kako miješati kemikalije, senzitivizirati papir i oslikati ga suncem, pa sve do razvijanja cijantopija ispiranjem u vodi. Bili su u praksi jako vješti pa je svaki polaznik kući za uspomenu ponio i svoje radove.

A dok su se ispred kuće bavili fotografijom, na vrhu Dječje kuče odvijala se radionica Od slova do smisla: Kazalište čitanja – Pjesmočitanje. S rimom ili bez, u stihu ili proznom obliku, apstraktna ili doslovna, kakva god bila, poezija je uvijek čarobna, naravno, ako je znamo čitati, piše u najavi ove radionice. A za približavanje poezije djeci, ovoga se puta pobrinula glumica Gradskog kazališta lutaka Rijeka, Petra Šarac koja ih je povela na put čitanja poezije i uputila ih u tajnu kako od svega par stihova napraviti poetsku priču i pretočiti je u izvedbenu umjetnost.

U susjedstvu, u Muzeju moderne i suvremene umjetnosti, danas je održan prvi rad radionice  Moje tijelo kao senzor, kao tool kit, kao toplomjer. Računala računaju, toplomjeri mjere temperaturu, a što mogu i čemu služe ljudska tijela, to su pitanja na koja će polaznici ove radionice pokušati pronaći odgovor. Kroz zajednički razgovor, tehnike opažanja, snimanje u green screen studiju i montaži napravit će kratki video koji se upušta u potragu za odgonetavanjem ovih pitanja.