Povodom prvog dana škole, u riječkim se osnovnim školama dočekuju prvašići koji će danas po prvi puta zasjesti u školske klupe, a jednu od njih, OŠ Nikola Tesla, posjetio je riječki gradonačelnik Vojko Obersnel.
Najmlađi osnovnoškolci i njihovi roditelji dočekani su uz prigodnu glazbeno-scensku priredbu koju su izveli učenici starijih razreda, a uz gradonačelnika, priredbi su nazočili predsjednik Gradskog vijeća Andrej
Poropat, pročelnica gradskog Odjela za odgoj i školstvo Sanda Sušanj, zamjenik župana PGŽ Petar Mamula kojih je dočekala ravnateljica škole Tatjana Bandera-Mrakovčić.
Gradonačelnik Obersnel učenicima je poželio lako usvajanje novih znanja i vještina te godinu ispunjenu ljubavlju, smijehom i veseljem. „Upravo počinje jedno od najvažnijih razdoblja u vašem životu, zbog toga je
potrebno da jedni prema drugima budete dobri, pristojni, vrijedni, nasmijani i uvijek spremni na uzajamna pomaganja“, rekao je Obersnel.
OŠ Nikola Tesla jedna je od 74 škole u Hrvatskoj koje kreću s radom po novom eksperimentalnom odgojno-obrazovnom programu naziva „Škola za život“, a ovom je prilikom školu posjetila i Branka Ramljak, državna tajnica u Ministarstvu znanosti i obrazovanja, koja je kazala kako je potrebno da i učitelji i djeca u krenu motivirani i s punim entuzijazmom i optimizmom.
„Vi imate čast biti ti koji će prvi učiti po novom programu, usmjerenom na novi način učenja uz puno igre, na razmišljanje, propitkivanje, uvažavanje i prihvaćanje drugih“, kazala je Ramljak prvašićima, navodeći kako će u njegovoj implementaciji zasigurno biti grešaka, koje treba pratiti, evaluirati i popraviti, te naposljetku primijeniti kao standard u cijelom nacionalnom školstvu.
U sklopu svečanosti, uspostavljen je video-poziv s još četiri osnovne škole koje započinju s provedbom programa „Škole za život“, a učenike, učitelje i ostale uzvanike pozdravila je ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.
Školsku godinu 2018./2019 pohađat će oko pola milijuna učenica i učenika osnovnih i srednjih škola kojih će podučavati oko pedeset tisuća učiteljica i učitelja, a eksperimentalni program „Škola za život“ obuhvatit će oko osam i pol tisuća učenika u sedamdeset i četiri škole u Hrvatskoj.
Podijeli na društvenim mrežama