Da li moguće da jedna općina Kostrena brine o svojim javnim površinama i na potezu od 500 m ima 3 postavljena znaka zabrane kampiranja s istaknutim kaznama, a da Grad Rijeka nema niti jedan ovakav znak, na podrucjima kojim vec godinama kamperi slobodno ostavljaju svoja vozila i dobivaju uslugu nocenja “mukte”???!!!

Gospodo draga, ako vec nemate dovoljno komunalnih redara da prometuju, cesljaju ulice i pisu kazne, stavite makar znakove kojima cete siturno uvesti koliko-toliko reda kod nesavjesnih vozaca, koji ce sigurno razmisliti prije nego se usude ostaviti svoj kamper preko noci.

Ne trebamo niti spominjati da se takvi “kamperi” koriste raznim aplikacijama na kojima dijele savjete o “besplatnim lokacijama” za kampiranje koje im nas Grad zbog nemarnosti pruza, poput primjerice – Kantrida stadion plato, Trsat u blizini parka i Svetista, Preluk i itd.

Mozemo li ocekivati ovakve znakove u dogledno vrijeme na podrucju Grada Rijeke???

dronrijeka007 / 09.09.2024.

Prvo, postoji velika razlika izmedju kampiranja i parkiranja.

Drugo, sve normalne zemlje imaju prostor koji je uredjen i koji se najcesce naplacuje na kojem je dozvoljeno prenociti s kamperom (sosta na talijanskom, stellplatz na njemackom, PZA na slovenskom, aires na francuskom… kamper odmoriste na hrvatskom). Najlakse je zabranit, ono sto bi Rijeka podhitno trebala napraviti je jedno normalno kamper odmoriste na kojem bi se legalno moglo doci i boraviti dan-dva pa nastaviti dalje.

Proteklih godina velik je porast kamper vozila i bit ce ih jos vise. I treba problem rijesiti na obostranu korist, a ne zabraniti i zazmiriti. U Sloveniji je broj PZA narasao na skoro 120, kod nas ih se moze nabrojati na prste jedne ruke.

Poštovani,

tijekom ove kupališne sezone, od lipnja do rujna, komunalni redari pojačano su kontrolirali područja na kojima je uočeno parkiranje kampera i pritom prekršajno sankcionirali 15 vlasnika tih vozila, dok je prošle godine tijekom ljeta izdano 20 prekršajnih mjera. Upravo zbog toga, na prijedlog Odsjeka za komunalno redarstvo, na prilaznim cestama koje vode prema pojedinim kritičnim lokacijama u srpnju ove godine postavljeni su prometni znakovi „Zabrana kampiranja“ i „Zabrana parkiranja kampera“. Time se tek djelomično smanjio broj nepropisnog parkiranja vozila za kampiranje, a i kampiranja općenito.

Komunalni redari najčešće su kontrolirali lokacije bivšeg Autokampa Preluk i parkirališta kod plaže kod Morskog prasca, gdje se spomenuti prekršaji učestalo ponavljaju i gdje su također u srpnju ove godine postavljeni prometni znakovi „Zabrana kampiranja“ i „Zabrana parkiranja kampera“. Dakle, ti prometni znakovi postavljeni su na ulazima s glavnih prometnica, kao i na samim lokacijama, točnije na plaži i u kampu.

U Odsjeku za komunalno redarstvo navode da se značajno povećao broj vozila namijenjenih kampiranju kojima se pristupalo različitim lokacijama u našem gradu, premda nisu namijenjene parkiranju kampera, niti kampiranju. Počinitelji su strani državljani koji očito nisu upoznati s hrvatskim propisima, a prema kojima je zabranjeno kampirati izvan za to predviđenih lokacija, što je u ovom konkretnom slučaju parkiralište Delta.

S poštovanjem, Gradska uprava.

Odgovorite