Prije više godina rekli ste da crvena fasada MMSU je privremena, prošle je više od 4 godine, nije obnovljena fasada, kao ni one zgrade naslonjene na zgradu PIK-a.
Kada će se obnoviti te fasade?

Zašto su i prozori i vrata obojana u crveno, nigdje nema oznake da je unutra muzej, da potakne prolaznike i turiste ako ovdje prolaze pješke, da uđu unutra.

Čak ni kafić ispred već duže vremena ne radi.
Zar se ne bi mogla iznad ili kraj vratiju staviti velika slova MUZEJ, bilo što da potakne prolaznike da uđu unutra.

Ulazi u trgovine i skretanja za skladišta su bolje označena od ovog muzeja.

Koliko je uopće gostiju ove godine u prosjeku kupilo ulaznice od 5 eura?
Koliko u prosjeku dnevno ljudi kupi ulaznicu, koliko ih je kupilo ovaj mjesec?

Kada god sam ja bio unutra, nije bilo nikoga i bilo je više radnika nego turista.

donald-trump / 29.07.2024.

Poštovani,

u Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade navode da je obnova pročelja planirana za 2025. godinu te da je trenutačno u tijeku prilagodba troškovnika i projektne dokumentacije u svrhu pripreme natječaja za izvođenje radova. Signalizacija se odvija na nekoliko razina. Muzej je označen mramornom pločom s natpisom „Muzej moderne i suvremene umjetnosti“ smještenoj pored vrata u Krešimirovoj ulici. Ploča je preuzeta sa stare zgrade iz ulice Dolac te podsjeća na institucionalnu memoriju i kontinuitet djelovanja ustanove. Neposredno ispred ulaza MMSU koristi, točnije unajmljuje, veliko oglasno mjesto Europlakata – citylighta putem kojega oglašava trenutačne izložbe te mobilne drvene postamente za plakate, s obje strane vrata, a česti umjetnici bannerom interveniraju na pročelju, što je dodatni oblik kreativne signalizacije. Osim toga, uz bočni ulaz s dvorišne strane nalaze se dva metalna oglasna okvira za plakate muzeja te svijetleći neonski znak MMSU. Muzej koristi različite alate za signalizaciju, međutim, kako navode u Upravnom odjelu odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade, uvijek ima prostora za unaprjeđenje vidljivosti. Ugostiteljski objekt u prizemlju ne spada u nadležnost Muzeja niti Grada Rijeke, već ga unajmljuje privatna osoba.

U MMSU je u tijeku intenzivan ljetni program na otvorenom koji je posljednjih 40 dana donio brojne radionice i događanja. U Muzeju je postavljena retrospektivna izložba Igora Grubića „Geste aktivacije“, a radi dinamike programa u manjem prostoru u tijeku je postav međunarodne izložbe njemačkih i riječkih umjetnika koja je otvorena 30. srpnja.

Broj posjetitelja tijekom ljeta dnevno se kreće od 20 do 60, a dinamika posjećenosti varira, ovisno o dobu dana, vremenskim uvjetima ili popratnim sadržajima. U razdoblju nešto manjem od mjesec dana, točnije od 2. do 29. srpnja izložbe je posjetilo oko 560 posjetitelja, od kojih je 160 platilo punu cijenu ulaznice od 5€, njih 100 ulaznicu s popustom što iznosi 2€, a ostatak posjetitelja ostvaruje pravo na besplatan ulaz. To su umirovljenici, učenici, studenti, umjetnici, novinari, članovi strukovnih udruga, itd. Ove godine, točnije posljednjih sedam mjeseci, programe muzeja posjetilo je 6410 posjetitelja. Izložbe MMSU-a imale su 4660 posjetitelja. Od toga je ulaznice kupilo 2660 posjetitelja. Vrlo posjećeni programi edukacije su do 30. lipnja obuhvatili 1660 posjetitelja.

Crveno pročelje Muzeja moderne i suvremene umjetnosti umjetnička je intervencija i rad umjetnice Dore Budor, a datira od 30. siječnja 2020. godine kao prateći program izložbe međunarodno priznatog riječkog umjetnika Davida Maljkovića, s kolekcijom u okviru otvaranja Rijeka 2020 – Europske prijestolnice kulture. Više informacija o umjetničkoj intervenciji možete pronaći na poveznici https://mmsu.hr/dogadaji/dora-budor-theres-something-terrible-about-reality-and-i-do-not-know-what-it-is-no-one-will-tell-me/.

Ova je intervencija od brojnih posjetitelja i stručne javnosti pozitivno prihvaćena te je dodatno postala i znak raspoznavanja i vidljivosti Muzeja.
S poštovanjem, Gradska uprava.

Odgovorite