Vec dulje vrijeme razmisljam napisati nesto na ovu temu i svaki put odustanem jer si mislim “ma dobro je, radi se nesto, bit ce bolje….”. No zadnjih par tjedana iz dana u dan ludim, a po onome sto slusam od drugih roditelja vjerujem da nisam jedina.

Moj kvart (Sv. Nikola) jedan je od onih koji ima zaista puno djecjih igralista. Krenemo mi tako sa nasim jednoipolgodisnjakom u nama najblize u kojem, osim starih i neadekvatnih sprava za njegovu dob, ima i recimo pozamasna kolicina opusaka i stakala. Kako mu je omiljena zabava odmah bila skupljanje tog stakla i stavljanje u usta produzili smo ulicu dalje. A tamo prasuma, od trave se igraliste ni ne vidi. Par blokova dalje, igraliste kraj vrtica sa lijepom i novom kucicom, nista ni od toga jer je tobogan spaljen i neupotrebljiv, a park pun smeca.

Odlucujemo istraziti velike parkove, al’ sipak. N. Hosta koji ima super kornjace ima i super dobermane, buldoge, vucjake i ostalu ekipu bez uzice i bez brnjice. Slicna situacija i na Mlaci i na Trsatu, a djece u tim parkovima (iz ocitog razloga) nigdje. Sprave starinske i (za njegovu dob) neupotrebljive.

U centru grada pokusavamo isprobati obnovljeno igraliste kraj OS Nikola Tesla – sprave super, ali unistene, a nakon neslavnog gazenja psecih ostataka bjezimo dalje. Novi nedavno otvoreni park pored D 404 – krcat, ali doslovno, stakla, smeca i opusaka.

Gdje se u ovom gradu djeca mogu igrati na sigurnom, cistom i primjerenom prostoru za njih? Na betonu i suncu ispred dvorane Zamet? (da se bar netko sjetio tamo umjesto gomile ploca posadit bar neko drvo). Gdje su komunalni redari i zasto ne naplacuju kazne za pse koji nisu vezani i vlasnike koji ne ciste za njima (proracunu bi tako i onako dobro dosla koja kn vise). Zasto nema tabli na djecjim igralistima da su zabranjena za pse i kolika je kazna? Zasto igralista nisu nocu osvjetljena kako bi se djeca i zimi mogla igrati iza 16h kad padne mrak i kako bi se sprijecilo nocno okupljanje mladezi koja rade nered? Zasto se u ovom gradu sve betonira i sve je manje zelenila (kojeg tako i onako kronicno fali). Zasto Grad Rijeka koji ponosno nosi titulu Grada prijatelja djece nema igraliste koje bi bilo primjereno najmladjim gradjanima, ogradjeno, sa sigurnim i godinama adekvatnim spravama, i cisto? (kao npr ovo na slici u prilogu).

Znam kakvi su odgovori vec dolazili na slicne upite, zato mi ni ne treba “bla-bla” odgovor. Samo zelim dati do znanja da u nasem gradu nema dobrog otvorenog prostora za malu djecu i kad budete imali u planu izgradnju ili obnovu nekog novog (npr. najavljeno je novo ispod bazena i nesto kraj dvorane na Zametu), imajte na umu i uvazite moje primjedbe. I posaljite komunalne redare u parkove i na djecja igralista!

Ako netko od citatelja slucajno zna za nesto takvog u Gradu, obavezno me prosvijetlite i spasite daljnjeg zivciranja.

(ps. ostecenja sam prijavila sa slikama na mail za popravke)

Priloženi dokumenti

Lei / 03.06.2012.

Dotakli ste mnogo problema u jednom upitu, pa ce mozda odgovori stizati malo duze nego je obicno.

A zasto ne bi bilo i jednog igralista gdje bi umjesto znaka zabrane za pse stajao znak zabrane djeci i njihovim cangrizavim roditeljima? Kao sto vama smetaju psi nekima od nas ide na zivce sto je gotovo na svaku javnu povrsinu zabranjeno dovoditi pse pa doslovno nemamo gdje s njima nego u parkove prepune djece koja vriste,gnjave i koju roditelji pustaju da bez nadzora secu uokolo! I za vasu informaciju znakovi zabrane stoje svugdje,a jos najbolje da jadne zivotinje mucimo i s brnjicama radi ovakvih bisera!

whiterabbit, koliko mi je poznato upravo je u proceduri odabir mjesta koja bi bila vidljivo obiljezena kao “parkovi za pse” i u kojima bi se psi mogli slobodno pustati da se istrce. a psima na djecjim igralistima (igralistima, znaci tamo gdje su sprave za igranje) nije mjesto

LEI je definitivno u pravu i bilo je vrijeme da već netko kaže i o tome problemu. Nikoga nije briga, ako je i briga, slaba je to utjeha. Rijeka je grad prijatelja djece, hm, možda deklerativno, ali u praksi to sve pada u vodu. Istina je, dječja igrališta su koma, može nas biti sram, svih od roditelja, do grada. 21. stoljeće je, a mi još ne samo u glavama već u u životu živimo život da ne kažem početkom 20 stoljeća. U Rijeci skoro sve stoji, ali baš sve, od obnavljanja cesta koje su sramota grada i države pa evo i do parkova i dječjih igrališta. Sramotno je to sve, a najviše su krivi samio građani koji su pasivni i koji ili ništa ili jako malo participiraju u životu grada, zato, čemu se mi uopće i čudimo.

Slažem se s Riječaninom. Postali smo svijet koji sjedi u kućama i grinta. Prije 15 ili 20 godina ljudi su se samoinicijativno okupljali i čistili okoliš a danas se očekuje da se uvijek netko drugi pobrine oko sevga. Da mi barem pokažemo inicijativu možda bi svojim primjerom potaknuli i druge, pa i same gradske strukture. Bila je nedavno pritužba na košenje trave. Slažem se da je to trebalo srediti ali ne bi li sami stanari trebali uređivati svoj okoliš? Ne, građani od posla do stana protrče ispred zgrade i u tih 5 minuta žele da ih dočekaju uređena trava i živica. Žalosna je to slika, ali kreće od nas samih. Zato mi se više gadi i ova rubrika i pritužbe koje u njoj čitam.

Ova zadnja recenica je potpuna istina…. komunalno ima 0800 broj koji je besplatan, ima i mail na koji se mogu dojaviti ostecenja na igralistima….. bas me zanima koristi li to itko, ili svi samo kukaju i nista ne poduzimaju.

Grad zbilja radi na tome da se parkici obnavljaju, dosta je niklo novih, stalno se nesto radi i preuredjuje…. al sto to vrijedi kad se uniste u roku odmah i zapravo ne sluze svrsi. Ne vjerujem da su gradjani u EU puno pristojniji od nas, al tamo se nitko ne usudi krsit zakon jer zna da ce ga se lupit po dzepu, zato i kazem da bi dobro i jednostavno rjesenje bilo da komunalci pocnu malo stroze provodit zakone.

Isto tako, Grad bi trebao pri obnovi i izgradnji imati na umu da postoje i sprave za uzrast od 1-3godine pa malo “sarati”, a ne da su nam svi parkovi isti. U mojoj i susjednim ulicama imamo cak 7-8 igralista (ako dobro ovako napamet brojim) i sva ista! Starinski drveni i opasni tobogani, drvene starinske ljuljacke (uzasno skliske i nestabilne za malo dijete), eventualno drvena klackalica ili metalna konstrukcija s resetkama i kolutovima – s tim “jaslicari” nemaju sto raditi. Na tek dva mjesta u Ri sam pronasla ljuljacke sa zastitom (na Krimeji i u Marceljevoj). Bar na jednom mjestu u Ri bi trebalo napraviti ovakav parkic kao sto ima Bundek, sa minijaturnim spravama i antistres podlogama koje malci mogu onda slobodno istrazivati. I obavezno park ograditi, da dijete ne moze samo tako istrcati na cestu pod auto, na stepenice ili nizbrdicu

Grad Rijeka nema planski pristup ozivljavanju gradskog centra koji umire. Sve je napravljeno da dodjete ujutro, odradite posao, i vratite se negdje van grada u svoj dom. Kao idioti zidamo garaze, betonske stupove, lift za invalide do kojeg vode stepenice i slicno. Samo da nam je radit nelogicne stvari i ukrast pare, ponasamo se kao stranci u svome gradu. Navecer nema nikog u gradu, ni djece ni pasa. Tko zna, mozda bas tada komunalni redar izlazi na teren?

Sa svime se slazem, osim da djece u parkovima nema zbog pasa.. Djece nema jer se zivot promjenio jer je zabavnije “poke-at” na Facebooku, nego se s oprostenjem zajebavat po parkovima i ganjat loptu..

Sve gore izrečeno je točno, što učiniti, mislim da bi se i sami trebali pokrenuti, učiniti sami nešto, organizirati se, ne možemo sve očekivati da drugi naprave za nas. Kako grad živi vidi se ponajbolje na Korzu poslije 20.30 sati, kada nema žive duše…istina, svi smo se zavukli u svoja 4 zida, a možda bi izašli da ima više sadržaja, ali što je tu je, ne treba nas obeshrabriti takvo stanje, samo se trebamo pokrenuti, pa što god to značilo.

Utjecaj kućnih ljubimaca na razvoj djeteta, relativno je nov predmet znanstvenih istraživanja.
Vezanost za ljubimca utječe na pozitivno emocionalno funkcioniranje
obogaćuje dječje samopoštovanje
brigom o ljubimcu dijete stječe osjećaj kompetencije
osjećaj empatije – sposobnost razumijevanja drugog bića
društvo životinje pruža emocionalni oslonac
stvara osjećaj bezuvjetne prihvaćenosti
broj socijalnih kontakata s drugom djecom i odraslima povećava se za vrijeme šetnje ljubimca
Moglo bi se još štošta dodati…
Nego, raspravljamo o dječjim parkovima?!
E pa zašto se onda baš uvijek spotaknemo na pse, brnjice, uzice, drekiće i slično?

Ovo igrliste na zadnjoj slici je igraliste za djecu do 3 godine na Bundeku u Zg. Ima u njemu dio bas za bebe (ovaj na slici), a pored dio za jaslicare. Na drugoj strani Bundeka je igraliste za stariju djecu, tako da u biti nisu pomijesani i nema naguravanja od strane starije djece kao sto zna cesto bit kad se zajedno pokusavaju igrati.

Inace sto se tice pasa, mislim da neki mijesaju pojmove igraliste i park. Park nije igraliste i obrnuto. Po zakonu je kazna za dovodjenje psa na djecje igraliste (ne u park, primjetite razliku!) 1.000 kn. Neki dan je u parkicu u Hegedusicevoj kraj ljuljacke njuskao nevezani vucjak…. da vidim tog roditelja koji bi se usudio svoje dijete od 18 mjeseci pustiti da ide samostalno istrazivati ljuljacku u takvoj situaciji, a vucjak visi od djeteta.

I jos da dodam da i mi u obitelji imamo psa i da se dijete itekako lijepo slaze s njim. Pitanje je kako bi tudji pas reagirao na tako malo dijete kad bi mu se priblizilo.

@ rosmarinababa – nitko ne osporava dopustenje vlasnistva pasa (iako po meni psi nemaju sto traziti u neboderima, zivotariti zatvoreni u par desetaka kvadrata 23 sata dnevno), nego o cinjenici sto nekultuni vlasnici tih pasa (a kojih je preko 90% u nasem krasnom hrvatskom drustvu) ni na sekundu ne pomisle pocistiti iza svojih ljubimaca nakon sto obave nuzdu na javnim gradski povrsinama

Možda malo pretjerujemo, sigurno 90% vlasnika pasa nije nekulturno, kao što nije nekulturno 10 000 – 20 000 vlasnika automobila koji su sada trenutno krivo parkirani u Rijeci, jer jednostavno nemaju kamo. Mislim da bi neke stvari samo trebali realno sagledati te pokušati pronaći kompromisno rješenje. Primjer je određivanje prostora za “Pseću plažu” na Kantridi a čujem da će biti još jedna na Brajdici. Tako je vjerujem potreba i za zelenim površinama koje bi bile namijenjene vlasnicima pasa i njihovim ljubimcima.

Pa nije pseca kakica dugacka 4 metra i teska tonu i pol da je vlasnik ne moze podignuti sa poda, kako to moze biti ista stvar kao i parkiranje? Vlasnici pasa imaju izbor – uzeti vrecicu sa sobom svaki put kad odvedu psa u setnju i pokupiti za njim. Onda neka ga secu kuda god zele.

Šetači pasa i roditelji sa djecom jednostavno su prisiljeni svoje ljubimce šetati po istim površinama zato što javnih društvenih površina nema i nikad ih neće ni biti,a što se tiče licence “grad prijatelj djece”,za nju se zna da je to papir koji kupiš od prevaranta!

Nisam se dosad uključivala u raspravu,ali me je ponukala tema o onečišćenju koje prouzrokuju psi ,ali se pri tom zaboravlja da isti ne bacaju papire,raznu ambalažu slatkiša i drugo smeće kojeg su naši parkovi prepuni,dragi posjetioci ove tužibabe to rade vaša djeca koju ste isti vi tako odgojili.Nitko me i nikad neće uvjeriti da takvo neodgovorno ponašanje ne ide iz kuće,pogledajte oko škola,autobusnih stajališta sve vrvi od smeća,a vi očekujete da iza svakog djeteta ili odraslog koji baca opuške hoda radnik čistoće,ne umanjujem onečišćenje koje rade psi ,ali njihov izmet spere kiša ,ali one silne papire,štapiće sladoleda samo bura prenese na drugo mjesto.Zato umjesto puno pametovanja sami malo da se uključimo ,objasnimo djeci da okoliš je i njihova imovina koju trebaju čuvati- i svima će nam biti bolje,a za vlasnike pasa vodite na uzici svoje ljubimce.

Poštovani,

na području Rijeke postoji 250 igrališta, a za održavanje sprava za igru koje se na njima nalaze sklopljen je ugovor s izvođačem radova temeljem kojeg je izvođač u obvezi igrališta obići jednom mjesečno. Oštećenja koja nastaju između dva obilaska, najčešće kao posljedica vandalizma, utvrđuju se temeljem obilaska djelatnika Grada kao i dojava građana, a pritom je važno reći kako nam je svaka obavijest u tom smislu iznimno važna. Na sva su igrališta postavljene naljepnice s besplatnim telefonskim brojem 0800 5100 i e-mailom: popraviti@rijeka.hr na koji se oštećenja ili drugi nedostaci mogu dojaviti. Naljepnice koje neodgovorni korisnici uklone, ponovno se postavljaju.

Dječja igrališta na području MO Sveti Nikola detaljno su pregledana, pri čemu je zaključeno da se radi o plastičnom koritu tobogana na lokaciji Karasova 6 te je izvođaču odmah dan nalog za popravak. Također, izdali smo nalog za manje popravke na lokaciji dječjeg igrališta Žrtava Fašizma, pokraj škole Nikola Tesla (postava vijka na gumenoj sjedalici ljuljačke te popravak držača užeta na mreži za penjanje).

Učestalost čišćenja dječjih igrališta ovisi o intenzitetu korištenja i onečišćenja. Novo dječje igralište uz cestu D 404 čisti se 2 puta tjedno, utorkom i četvrtkom. Pri tome moramo naglasiti da sve sitne komadiće stakla i opuške nažalost nije moguće ukloniti iz pijeska. Međutim, stanje ćemo pratiti i po potrebi uvesti dodatno čišćenje.

Što se tiče košnje, želimo naglasiti da je od tri košnje, koje se obavljaju tijekom jedne godine, prva najzahtjevnija zbog najveće mase trave i najintenzivnije faze rasta trave. Košnju su ovog proljeća ometale obilne padaline tijekom travnja i svibnja, upravo kada je intenzitet rasta trave najjači. Također, posljednja olujna bura (noć 12. na 13. svibnja), dodatno je usporila košnju zbog potrebe angažiranja dijela radnika na otklanjanju posljedica nevremena. Košnju je potrebno odraditi na području cijeloga grada i od svih poslova na održavanju javnih zelenih površina, košnja javnih zelenih površina zahtjeva najveći broj radnika. Nju jednostavno nije moguće obaviti u roku od jednog, tri ili sedam dana na području cijelog grada. Stoga se poduzimaju dodatni napori kako bi se košnja obavila što prije, pa se tako rade i sve subote kad to dopuste vremenske prilike. Na obavljanju košnje trenutno je angažiran 41 radnik KD “Čistoća” d.d., a košnja se obavlja isključivo tzv. trimerima zbog konfiguracije terena i zbog toga što su u pitanju na stotine vrlo malih površina na kojima nije moguć rad samohodnim kosilicama koje su na prostranim ravnim površinama vrlo učinkovite.
Zbog konfiguracije terena i izgrađenosti područja grada, u Rijeci nije moguće utvrditi lokaciju za uređenje igrališta i boravišta djece veličine Bundeka u Zagrebu. Najpovoljnija i dovoljno prostrana lokacija, za ovu svrhu nalazi se na području bivše vojarne na Trsatu gdje Grad planira urediti dječja igrališta za sve uzraste djece sa suvremenim, složenim spravama za djecu svih uzrasta, kakve iz financijskih razloga nije moguće postaviti na svih 250 igrališta u Rijeci.
A velika zelena parkovna površina u centru grada planirana je u budućem razvoju zone Delte, točnije u sjevernom dijelu Delte na kojem je sada parkiralište.

O izvođenju pasa u parkove i na druge javne površine te o poduzimanju odgovarajućih mjera, navodimo da Odluka o komunalnom redu Grada Rijeke propisuje način i uvjete izvođenja pasa na javne površine. Za prekršaje iz ove Odluke propisane su kazne od 500,00 kn (za vlasnike pasa koji ne očiste javnu površinu ukoliko je pas onečisti ili dovedu psa na javnu površinu bez povodca ) i 1.000,00 kn (za vlasnike pasa koji puštaju psa na javnu površinu bez nadzora ili dovedu psa na dječja igrališta). Dakle, dovođenje pasa na dječja igrališta Odlukom o komunalnom redu je zabranjeno. Međutim, prema Odluci o komunalnom redu pse je dozvoljeno dovoditi u parkove i slične zelene povšine pod uvjetom da se pas vodi na uzici i da se zajedno s vlasnikom kreće po parkovnim pješačkim površinama. Ukoliko je izuzetno pse zabranjeno dovoditi u park, prema posebnoj odluci Odjela za komunalni sustav, tada se na sve ulaze u park postavljaju table s istaknutom zabranom dovođenja pasa. Grad Rijeka je u nekoliko parkova postavio takve table, međutim, ubrzo su ih nepoznate osobe uklonile, a situacija se ponovila i nakon ponovnog postavljanja tabli. Naravno, Grad Rijeka nije odustao od takvog obilježavanja pojedinih parkova i poduzimaju se odgovarajuće mjere kako bi se utvrdile osobe koje uklanjaju postavljene table.
Kontrola kretanja pasa po javnoj površini na temelju Odluke o komunalnom redu je u nadležnosti komunalnog redara, no takvu kontrolu, pored velikog broja registriranih pasa, otežava i činjenica da vlasnici sa psom zatečeni u prekršaju na zelenoj i drugoj javnoj površini najčešće komunalnom redaru ne žele dati podatke, često su arogantni i nasilni prema redaru te napuštaju mjesto prekršaja, pa je utvrđivanje identiteta počinitelja gotovo nemoguće bez suradnje policijskih službenika.
Međutim, bez obzira na sve navedene probleme, Direkcija za komunalno redarstvo napravila je plan nadzora na više od pedeset prioritetnih lokacija (parkovi, dječja igrališta, pješačke zone, okoliši škola i dječjih vrtića i slično) na kojima se vrši i nadalje će se vršiti svakodnevni pojačan nadzor uz asistenciju policije.

S poštovanjem
Gradska uprava

Moramo priznati da su komunalni redari nemocni, sto iz objektivnih razloga (nasilni gradjani), sto svojom voljom ( ne da im se raspravljati s takvima ni setati gradom) . Kako bi se samo napunio proracun da se svaki dan kazne neodgovorni vlasnici pasa, ali lakse je naplacivati poreze!
Bilo bi izvrsno kada bi psi i njihovi vlasnici imali svoje parkove, ali bas me zanima koliko bi ih islo tamo!

Hvala na odgovoru, drago mi je vidjeti da neke stvari funkcioniraju kako treba (prijava stete npr, dobila sam i na mail informaciju da je kvar prijavljen firmi koja ce ga popraviti i definitivno cu koristiti cesce ovakav nacin dojave… ne bi bilo lose kada bi i drugi to radili).

Sto se tice Bundeka, nije djecje igraliste na njemu toliko veliko, barem ne ono za bebe. I nisam naravno mislila da se sva djecja igralista u Rijeci prosire/prenamijene, vec da se napravi barem jedno. Za ove planove za Deltu sam citala, no to mi djeluje totalni SF i predaleko u buducnosti, nadam se da ce na drugim lokacijama biti i nesto prije.

Sto se tice komunalnih redara i problema s legitimiranjem, da li jos funkcioniraju kvartovski “bobiji”? Mozda bi oni mogli poboljsati stvar.

A staklo zaostalo od nocnih “pijanki”, osvjetljeni park nocu bi rijesio taj problem, barem je takvo iskustvo iz drugih gradova 🙂

Zar vlasnike pasa koji trče po dječjim igralištima, ostavljaju kakicu i ugrožavaju djecu, dakle, nije moguće nikako zaustaviti? Ispada li, onda, da u gradu “prijatelju djece” veća prava imaju psi nego djeca?
Shvaćam da komunalni redari nemaju ni ovlasti ni petlje prići arogantnim vlasnicima četveronožaca, ali gdje je policija? Nikad u životu nisam čula ni vidjela da je neki vlasnik psa kažnjen zbog neprimjerenog ponašanja. A dok nitko nije kažnjen, ne možemo ni očekivati da će se naša djeca sigurno igrati na igralištima koja su namijenjena NJIMA a ne psima.

I da, zgodno je da grad “planira” izgraditi igralište i za malu djecu. Jednom. Možda. Negdje na Trsatu. A dotle našim kikićima ostaju opasne ljuljačke i tobogani i neupotrebljive ljestve i ruče, da ne govorimo da je šljunak potpuno neprimjerena podloga za igranje. Živim na Belvederu i nigdje oko nas nema niti jednog igrališta koje bi imalo makar i jednu spravu prikladnu za malo dijete.
Može vas biti sram.

Ovom prilikom moramo stati na stranu građana i izraziti svoje neslaganje s Gradskom Upravom.
Područje sigurnosti na dječjim igralištima i organizacijske mjere koje je potrebno provoditi detaljno uređuje norma HRN EN 1176:2008, a Grad Rijeka ima osposobljene djelatnike koji poznaju mjere koje bi se trebale primjenjivati, a ne primjenjuju se.
Nije dovoljno jednom mjesečno vršiti vizualni nadzor, jer se na taj način ne može jamčiti konstantna sigurnost za djecu. Činjenica je da stanje nije zadovoljavajuće, što primjećuju i građani učestalim postovima na forumima. Nije točno da se ne može ukloniti krhotine stakla ili opuške iz pijeska, naprotiv, to se MORA učiniti prilikom svakog nadzora.
Farbanjem igrališta neće se se otkloniti rizik od ozljeđivanja – vidi http://www.rijeka.hr/ProgramJavnihRadovaUredimo
već se samo “farbaju” građani. Potrebne su konkretne i stručne mjere, i to hitno. U pitanju su životi i zdravlje djece!

Odgovorite

Kalendar događanja

Izložba
  • 21.11. – 23.11.
  • (21:00)

11. STIFF: izložba “Nit za izlaz” u Galeriji SKC

Izložba obuhvaća radove devet umjetnica i umjetnika koji u različitim medijima, napose digitalnom, temu Bijega problematiziraju kroz pitanja identiteta i osobne slobode....

Detaljnije

Edukacija
  • 22.11. – 23.11.
  • (11:00)

Dvodnevni masterclass sa scenaristom i producentom Srđanom Anđelićem

Masterclass namijenjen mladim autorima koji žele razviti svoje scenarističke vještine i povezati se s iskusnim filmašima....

Detaljnije

Humanitarna akcija
  • 25.11. – 27.11.
  • (10:30)

Početak humanitarne akcije Kuglice dobrih želja

Za ovogodišnju humanitarnu akciju pripremljeno je 400 kuglica, a sprikupljene donacije namijenje su Društvu za istraživanje i potporu...

Detaljnije

Izložba
  • 25.11.
  • (19:00)

“Kapetan Yugoslavia” Vinka Barića u Galeriji O.K.

U ponedjeljak, 25. studenog u 19 sati, u Galeriji O.K. bit će otvorena izložba „Kapetan Yugoslavia“ splitskog akademskog slikara, crtača stripova i glazbenika Vinka Barića....

Detaljnije

Predstava
  • 30.11.
  • (19:00)

“Alter(n)acija” Ksenije Zec i Une Matije Štalcar Furač u Filodrammatici

Plesno gostovanje Umjetničke organizacije 21:21 koje progovara o zastrašujućoj i invazivnoj brzini kojom tehnologija i digitalizacija utječu na živote mladih...

Detaljnije

Festival
  • 13.12. – 14.12.
  • (20:00)

46. Ri Rock festival u Palachu

I ove godine festival donosi sjajnu kombinaciju mladih talentiranih bendova i afirmiranih izvođača, te dodjelu nagrade Ri Rock Kipić...

Detaljnije