Poštovani,

1. da li postoji neki raspored intervala uklanjanja raslinja koje ometa promet vozila i pješaka u zapadnom dijelu grada ili se to radi “po potrebi”?

2. da li postoji ikakva namjera da se prestane korov “uklanjati” biocidima jer nakon takvog tretmana korov ostaje samo u “spaljenom” obliku? također se metoda koristi u dječjim parkovima uz upozorenja na papiru?

3. da li komunalni redari obilaze svoja područja i daju naloge da se raslinje ukloni ukoliko je zemljište gradsko, a ako je privatno da ga očiste vlasnici? dosta raslinja je i sa privatnih zemljišta, a vlasnici imaju minimalne motivacije za uklanjanje istih koje prelaze na javne površine dok uredno sređuju raslinje unutar svojih dvorišta i prostora

4. da malo pomognem vašim djelatnicima u prilogu zelenom crtom označeni segmenti problematičnih ulica i nedostupni nogostupi za pješake uzrokovani neodržavanjem raslinja uz prometnice, mada je ovo samo jedan mali dio i stvarno bi komunalni redari trebali obići svoja područja i dati naloge da se to sredi

5. na lokacijama sa slika je uz raslinje moguće vidjeti i parkirane automobile bez registracijskih oznaka kojima nitko ne stavlja obavijesti o uklanjanju pa su tu već mjesecima

Priloženi dokumenti

deni / 20.06.2024.

Poštovani,
djelatnici Odsjeka za komunalno redarstvo redovito kontroliraju održavanje zelenila, neovisno o tome je li to obveza gradskih službi ili vlasnika privatnih parcela i okućnica.
Naime, Odlukom o komunalnom redu propisano je da je vlasnik i korisnik stambene zgrade, poslovnog prostora i građevinskog zemljišta, obvezan održavati okućnicu, odnosno okoliš zgrade, uključujući i ogradu prema površini javne namjene koja ne smije ometati korištenje javno prometne površine. Nadalje, propisano je da okućnica, odnosno okoliš, mora biti uređen, kao i to da je vlasnik, odnosno korisnik nekretnine, obvezan podrezivati zelenilo zasađeno u dvorištu, a koje svojim granama prelazi na javno prometnu površinu, tako da omogući nesmetan prolaz pješaka i vozila, preglednost prometne signalizacije i javne rasvjete. Propisana novčana kazna za ove prekršaje iznosi 265,44 eura za pravnu osobu te 66,36 eura za fizičku osobu. Dakle, svim obveznicima, neovisno je li riječ o javnoj ili privatnoj površini, nalaže se orezivanje zelenila koje ometa redovno prometovanje osoba ili vozila.
Temeljem Vaše prijave obavljena je dodatna kontrola u ulicama I. Ćikovića, Labinskoj, Jakominićevoj, Braće Cetina, A.Pilepića, P.Jurčića, S.Milenića te je vlasnicima privatnih parcela naloženo da orežu raslinje koje prelazi na javno prometnu površinu i nogostup.
S poštovanjem, Gradska uprava.

Poštovani, ne razumijem kako je moguće da se tako nešto dešava ako djelatnici redovito obavljaju posao, ovo nije nastalo kroz pola godine, nego kroz više godina.

Možda bi bilo najbolje da se obavljeni nadzor poslika, barem danas svatko ima mobitel, barem ovo uz ceste što zbilja smeta i ugrožava pješake koji hodaju kolnikom (negdje je toliko da smeta i vozilima).

U dodatni nadzor možete poslati djelatnike komunalnog redarstva ulicom Marina Jakominića do okretišta 1A, cijela desna strana pločnika je zarasla (smjer prema okretištu 1A).

Ovo za Jakominićevu je točno, desna strana prema Marčeljevoj Dragi izgleda tako da autobusi redovito udaraju u grane, a teško se i kretati pločnikom tom stranom (mjestimično i sa suprotne strane).
Isto vrijedi i na početak Ede Jardasa (ispred broja 28). Nisam siguran u čijoj je to nadležnosti, ali pomalo liči na subtropski Pripyat.

Pišete u vjetar.
Tri puta sam u tri godine ovdje molio da se sanira moja ulica, gdje kabeli od struje prolaze kroz krošnje, a količina lišća sa gradskih stabala koja mi zatrpava dvorište gotovo je nemoguća za saniranje u “sam svoj majstor” verziji.
Interesa nema.

Odgovorite