Zašto prilikom košenja tim nema makar jedne škare za orezati grmove?

Naime, dok su to radili Parkovi i nasadi, jedan od radnika je iza grupe kosača imao škare za živicu te su lijepo oblikovali po cijelom gradu, ne samo centru kugle od grmova, orezivali one previše obrasle (cca 10cm) i to redovito svakih par mjeseci.

Sada toga nema, grmovi više nisu lijepo orezani, tim koji kosi nema škare, uopće ne diraju grmove, to radi poseban tim koji ne dolazi jednom godišnje, dapače kada ih se zove, čeka ih se mjesecima i dolaze tek kada je grm preogroman i većinom ga skrate na nulu, do korijena.

I u drugim kvartovima se događa da taj tim dođe svake 2-3 godine, postupak se ponavlja i umjesto da uvijek imamo grm 80cm visine oblikovanog u kuglu.
Većinom je trud stanara i pojedinaca ako vidite ispred zgrada lijepo uređene grmove i posađeno cvijeće.

Imamo neuređen grm 10-20cm prve godine, pola metra druge (bez ikakvog obrezivanja, posebnog oblika), 1m i već smeta prolaznicima i putu.
Onda se zove Čistoća, dođu za 6mj i orežu ga opet do korijena i svađate se sa šeficom koja govori da će opet izrast za 2g a da nemaju ljudi da ga idu orezivati više puta godišnje.

Zašto jednostavno uz skupinu koja kosi (više timova diljem Rijeke) ne dobiju škare, pogotovo ovi koji samo sjede i odmaraju u vozilu koji čiste i pušu sa puhalicom 5min nakon što ovi kose satima, zašto jedan od njih ne bi mogao orezivati grm?

I zašto ih se ne kontrolira kako kose i koliko rade i koliko odmaraju? Svaki put, koji god tim da dođe, ljeti ili zimi radi 20min pa odmara duplo više?

Gost16 / 03.07.2017.

Poštovani,

u ovom trenutku, za orezivanje raslinja za cijeli grad zadužen je jedan tim KD Čistoća. Nažalost, a toga smo u Gradskoj upravi i svjesni, svi dijelovi grada, sa samo jednim timom, ne mogu se održavati jednakim intenzitetom, kao što se to čini u najužem centru grada. Također, tijekom razdoblja intenzivne košnje zaduženi timovi ne bave se orezivanjem grmova na zelenim površinama u okolišu stambenih zgrada.

Upravo stoga, a budući da se slažemo s Vama da ovaj problem postoji, već sljedeće godine, uvest ćemo više timova i povećati broj djelatnika po timovima, koji bi trebali redovito obilaziti stambena naselja. Svakako treba istaknuti da i sada o orezivanju grmova vode računa profesionalni vrtlari, uz nadzor zaduženih inženjera, što znači da se orezivanje obavlja u skladu s pravilima struke.

S poštovanjem,
Gradska uprava

Odgovorite