Imam pitanje, dezinsekcija ima ugovor da šprica korov na dječjim igralištima, no kada pošprica i taj korov uvene, čija je uloga da isti počupa?

Isti problem i po pločnicima, svugdje. Pošrpicaju ga 1-2 puta godišnje, za tjedan-dva zelena trava i korov uz rub pločnika igrališta uvene i samo umjesto zelenog imamo žuti, uvenuli korov. Ništa riješeno a grad plaća nešto što nema smisla.

Pitanje jednostavno, problem prisutan godinama.
Realno: Korov požuti, ali ga nitko nikada ne počupa (ako sami građani ili stanari ne iščupaju) te opet na istom mjestu izraste.
Park se čisti jednom tjedno ali djelatnici Čistoće ni ne pokupe izmete psa, niti taj korov ne počupaju (više puta se žalio i slao mailove), pa me zanima što grad misli, tko taj korov onda iščupa ili magično nestane?

Gost16 / 10.07.2017.

Poštovani,

korov sa svih dječjih igrališta i ostalih površina uklanja se redovitom košnjom. Također se tijekom ljeta uklanja i korov koji zaostane nakon kemijskog tretiranja na prometnicama.

Uklanjanje nepoželjne vegetacije s kolnika kemijskim preparatima, u pravilu obuhvaća tretman neposredno prije vegetacije korova te se takav korov, odnosno nepoželjna vegetacija nižeg rasta, naknadno, nakon tretmana, ne uklanja posebno. U slučajevima kada se radi o biljci većeg rasta, odnosno da na određenoj lokaciji postoji veći broj takvih biljaka, nakon kemijskog tretmana, službe KD Čistoće uklanjaju nepoželjnu vegetaciju.

Nažalost, zbog obujma posla, djelatnici nisu u mogućnosti doći na sve lokacije pravodobno, ali čine sve da se taj posao realizira u što je moguće kraćem vremenu.

Također, napominjemo da je za održavanje i uređenje javnih zelenih površina u vlasništvu Grada Rijeke, svake godine u okviru odobrenih sredstava, napravljen Program i plan održavanja komunalne infrastrukture. U gradu se čisti oko dvjesto različitih površina, što uključuje dječja igrališta, gradske parkove, ukrasne vaze i korita te prostor oko drvorednih stabala. Najfrekventnije površine se čiste svaki dan, a prema korištenju i lokaciji, ugovoren je i intenzitet čišćenja u rjeđim intervalima, primjerice 3 ili 2 puta tjedno ili jednom mjesečno. Kvadratura površina koje se čiste također je vrlo raznolika – od 2 m2 u okolišu drvorednih stabla na Trgu Republike do 24.000 m2 čišćenja biljnoga pokrova u Parku heroja.

Prilikom čišćenja pokupi se sav otpad, uključujući i pseći izmet. No, kako je boravak pasa na zelenim površinama konstantan, naše su službe svjesne da to nije dovoljno. Na nekim lokacijama su postavljeni “Bello” nosači i vrećice za pseći izmet, ali s obzirom na čestu devastaciju nosača koja se događa u Parku Jože Završnika, Parku Mlaka, Parku Vladimira Nazora i drugdje, zbog neodgovornih pojedinaca, održavanje je svakako teže.

Na kraju, zahvaljujemo na Vašoj tužibabi koju ćemo svakako uzeti u obzir i molimo za razumijevanje.

S poštovanjem,
Gradska uprava

Odgovorite