Rijeka svladala Beijing / Foto: HNK Rijeka

Bušnja je u igru ušao u nastavku, a nišanske sprave naciljao je u pauzi na poluvremenu kada je praktički bez pogreške tresao mrežu sa slične udaljenosti.

U šestoj minuti Heber je lijepo ušao u kazneni prostor, ali ubačaj nije stigao do Čolaka. U nastavku akcije udarac Hebera obranio je vratar Beijinga

Samo dvije minute kasnije Mamić je sjajno izbacio u priliku Hebera, brazilski napadač sjurio se sam pred gol kineskog sastava, ali vratar Sen bio je siguran.

U 11. minuti brza akcija kineskog sastava, Bakambu se našao u dobroj poziciji u kaznenom prostoru Rijeke, ali Sluga je pravovremenom reakcijom spasio svoju mrežu.

Rijeka je bila bolja momčad, u 15. minuti Raspopović je lijepo ubacio, a Čolak samo trznuo glavom. Lopta je otišla pored vratnice.

Rijekine prilike dolazile su u valovima, u 20. minuti Kvržić je lijepo pronašao Mamića na 18 metara, ali prizeman pokušaj otišao je pored gola.

Samo tri minute kasnije, Kvržić i Raspopović otvorili su prostor na desnom boku, lopta je došla do Pavičića čiji je snažan udarac obranio vratar Sen.

U završnici prvog dijela Viera je lijepo pucao, a Sluga se morao dobro protegnuti da bi obranio udarac.

No to nije bio kraj prilikama. U 41. minuti Puljić je sjajno potegnuo sa 16 metara, ali vratar Sen vrškom prstiju izvadio je loptu ispod grede.

U 45. minuti Sluga je još jednom bio na razini i odnio loptu ispred Bakambua.

Rijeka je silovito krenula u nastavak kojega je opasnim udarcem otvorio s dvadesetak metara otvorio Mamić.

U 53. minuti Župarić je odnio jednu loptu i proigrao Kvržića. Veznjak Rijeke slomio je suparničkog braniča i ubacio, lopta se odbila do Župarića čiji udarac s ruba kaznenog prostora odlazi pored gola.

Samo dvije minute kasnije Heber je sjajno izbacio Lončara koji je izbio pred gol malo s lijeve strane, njegov udarac zaustavio je vratar Beijinga. U nastavku akcije kineski vratar obranio je udarac Kvržića, dok je pokušaj Hebera blokiran.

Ubrzo je  Čolak je pokušao glavom, ali bez rezultata. Na drugoj strani prijetio je i Beijing, udarac glavom Longfeija sjajno je obranio Prskalo.

Heber je zatim povukao kontru i odigrao za Raspopovića koji je ušao u kazneni prostor i odigrao u sredinu, ali nije bilo nikoga da pospremi loptu u mrežu.

U završnici utakmice Acosty i Mitrović imali su dobre pokušaje, ali trebalo je dočekati 86. minutu i gol Denisa Bušnje za novu pobjedu Rijeke.

Rijeka – Beijing Guoan 1:0

Pripremna utakmica: Rijeka – Beijing Guoan 1:0 (0:0). Gradski stadion u Albuferiji. Gledatelja: 50. Strijelac: 1:0 Bušnja (86′).

RIJEKA: Sluga (od 46′ Prskalo), Raspopović (od 71′ Braut), Župarić (od 83′ Pavelić), Punčec (od 46′ Velkoski), Mamić (od 71′ Smolčić), Lončar (od 71′ Capan), Pavičić (od 31′ Čanađija), Kvržić (od 71′ Acosty), Puljić (od 46′ Vuk), Heber (od 71′ Bušnja), Čolak (od 83′ Mitrović).

BEIJING GUOAN: Hou Sen, Tao, Lei Tenlong, Lv Peng, Li Lei, Saeter, Xizhe, Yennaris, Viera, Taiyan, Bakambu. Još su igrali: Yiming, Yangiang, Longfei, Zhi, Kaisaier, Dongwei, Siqi, Guobo, Dehai, Xiaole, Mengtao.