Rijeka je upisala četvrtu pobjedu ove sezone i skočila na sedmo mjesto na ljestvici. Igrala se 45. minuta utakmice, Vukčević je poput vlaka pretrčao stopera Varaždina koji ga je srušio. Strukan je dosudio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora i pokazao crveni karton za Baa.

Rijeka je igrača više iskoristila odmah na otvaranju drugog dijela, u 47. minuti Prince je odlično ubacio, a Frigan proslijedio loptu u mrežu – 0:1.

Rijeka je drugog gola mogla u 53. minuti. Pilj je neoprezno izgubio loptu, Selahi gurnuo za Vrančića koji je ušao u kazneni prostor, ali udarac desnom nogom otišao je pored gola.

Varaždin je prijetio u 54. minuti. Herrera je donio loptu pred kazneni prostor Rijeke, Brodić je pucao, lopta je okrznula Vukčevića i prošla uz vratnicu.

U 60. minuti Hodža je pucao s 20 metara, Zelenika odbio loptu, a Stanić je bio brži od Frigana. Kako je utakmica odmicala Varaždin je sve više riskirao tražeći izjednačujući gol.

Rijeka je utakmicu mogla prelomiti u 80. minuti. Vrančić je sjajno proigrao Obregona koji je uspio odnijeti loptu ispred Zelenike, ali otišao je malo u stranu i njegov udarac na kraju je zaustavila vratnica!

Tri minute kasnije Selahi je snažno potegnuo s dvadesetak metara, lopta je prošla uz vratnicu.

I onda je u 87. minuti stigao drugi gol za bijele. Obregon je sjajno izdržao duel, Vrančić odnio loptu do Damjana Pavlovića koji ju je odložio za Selahija. Uslijedio je snažan udarac koji je rasparao mrežu – 0:2.

Varaždin je probao još jednom vratiti se u igru, u 90. minuti Šego je ubacio, Banovec ostao sam, ali Labrović je sjajnom paradom sačuvao gol.

U trećoj minuti nadoknade, Zelenika je odbio jedan udarac, natrčao je Grgić i poentirao – 0:3.

Prvo poluvrijeme donijelo je dobru i čvrstu igru obje ekipe. Rijeka je prvu priliku imala već u četvrtoj minuti. Vrančić je ubacio iz kornera, Grgić je pucao glavom, a Brodić je blokirao udarac ispred gol crte.

Četiri minute kasnije, nakon novog ubačaja iz kuta, udarac Smolčića glavom otišao je pored gola.

Obje ekipe u tom periodu imali su nekoliko dobrih situacija pred kaznenim prostorom suparnika, ali nedostajao je precizan posljednji pas. U 19. minuti velika prilika za Rijeku. Vrančić je gurnuo za Grgića koji je ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac otišao je pored vratnice. Šteta jer Grgić je imao mogućnost proigrati Frigana koji je bio pred golom.

Varaždin je uzvratio u idućoj minuti. Perić je ubacio, Pilj pucao glavom, a Labrović obranio.

Od 27. minute uslijedio je period pritiska Varaždina. Prvo je Brodić primio loptu na desnoj strani i snažno potegnuo, Labrović je odlično obranio.

Minutu kasnije Posavec je probao s dvadesetak metara, lopta je otišla preko gola. U 30. minuti Opasan prodor Kolarića i pokušaj ubačaja, ali Labrović je bio spreman.

Varaždin je najveću priliku imao u 36. minuti Kolarić je opasno ubacio, Perić je u pet metara imao čistu priliku, ali nije dobro zahvatio loptu.

Kako je utakmica odmicala, obje ekipe su sve više prijetile. U 40. minuti Prince je ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Grgića na 16 metara, ali udarac nije bio precizan.